مزایای افزایش فالور و لایک و بازدید

  • رسیدن به 10,000 فالور (10k) بجهت بهره مندی از امکان لینک دار کردن استوری یا همان بالا کشدن استوری برای تبلیغات و ارجاع به صفحات وب از اهمیت بخصوصی برخوردار است.
  • هرچه تعداد فالور و لایک و بازدید شما بیشتر باشد برندینگ پیج شما قوی تر خواهد بود و برند شما (شامل شخصیت ها و تجارت ها) و محتوای پیج شما در جامعه معتبرتر و مهم تر بنظر می رسد.
  • احتمال ترند شدن در بخش اکسپلورر با افزایش فالور و لایک و بازدید بیشتر می شود. جهت اطلاع بیشتر تعاریف ریچ، امپرشن و .. را در پایین تر بخوانید.
  • طبق تجربه و گزارشات غیر رسمی، هوش مصنوعی اینستاگرام، پیج ها را بر اساس تعداد فالور و لایک و بازدید طبقه بندی می کند و هرچه تعداد فالور و ریچ و امپرمشن پیج شما بالاتر باشد سرعت رشد پیج شما جهت دریافت فالورهای جدید بیشتر خواهد بود.

 

اطلاعات بیشتر:

تعاریف اینستاگرام

ریچ: تعداد کاربران منحصر به فردی که پست یا استوری شما را در روز مشخص مشاهده کرده‌اند. احتمالا یکایک فالوورهای شما محتوایتان را مشاهده نخواهند کرد مگر اینکه برای پست هایتان هزینه‌های جدی درنظر بگیرید. و حتی با صرف هزینه های جدی، بعید است که شما به همه فالورهای خود ریچ داشته باشید. بنابراین ریچ مهم است. ریچ به شما تعداد کاربران منحصر به فردی که هر روز به محتوای شما دسترسی دارند را می گوید. سعی کنید این معیار را به حداکثر برسانید تا میزان آگاهی از برند خود را افزایش دهید.

ایمپرشن: تعداد دفعاتی که محتوای شما، پست یا استوری، به کاربران نشان داده می شود. معمولا دو مفهوم ریچ و ایمپرشن با هم اشتباه گرفته می شود. ایمپرشن تعداد دفعاتی است که محتوای شما دیده شده است. اگر ایمپرشن شما بیشتر از ریچ شما باشد، نشان دهنده این است که مخاطبان شما چندین بار به محتوای شما سر می زنند. به پست‌هایی که نسبت ایمپرشن به ریچ آن ها زیاد است توجه کنید تا بتوانید کارایی پست ها را بسنجید.

نرخ اینگیجمنت: نسبت اینگیجمنت پست بر ایمپرشن پست می باشد. نرخ اینگیجمنمت برای یک بازاریاب اجتماعی شاخصی است که حتما باید پیگیری شود. نرخ اینگیجمنت نشان می دهد کاربرانی که پستهای شما را دیده‌اند چقدر با پست ارتباط برقرار کرده یا اصطلاحا اینگیج شده‌اند. نرخ اینگیجمنت خود را با یک نوع رسانه کاهش دهید تا بدانید که مخاطبان شما بیشتر با پست های عکسی، پست های ویدئویی یا پست های ترکیبی اینگیج می شوند. با گذشت زمان، نرخ اینگیجمنت به شما می گوید چگونه یک کمپین یا استراتژی پیام رسانی در مقابل کمپین یا استراتژی پیام رسانی دیگرعمل می کند. اگر می خواهید روش های جدید خود را بیازمایید، این یک روش خوبی است.

پست های ذخیره شده: تعداد کاربرانی که پست های شما را ذخیره کرده اند. پست های ذخیره شده یک نمونه نسبتا جدید برای اینگیجمنت خانواده اینستاگرام است که در دسامبر ۲۰۱۶ منتشر شد. در حال حاضر کاربران گزینه ای برای ذخیره پست در پروفایل خود را دارند که بعدا در قسمت پست های ذخیره شده آن ها را مشاهده کنند.

معیارهای خاص – استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام دستاورد بزرگی برای سلاح محتوایی بازاریابان اجتماعی می باشد. این ویژگی نسبتا جدید مجموعه ای از روش‌های مختلف را برای ایجاد اینگیجمنت فراهم می کند که به سادگی قابل اندازه گیری می باشند.

عقبگرد (بکوارد): تعداد دفعاتی که مخاطبان شما برای دیدن استوری قبلی بکوارد می کند. این میزان جذابیت استوری محتوای شما را نشان می دهد که کاربر می خواهد دوباره آن را ببیند. گرچه ممکن است نشان دهنده طولانی بودن محتوای استوری شما باشد، بطوریکه مخاطب زمان کافی برای خواندن آن را نداشته باشد. استوری هایی که بکورد زیادی داشته‌اند را همواره بررسی کنید که دلیل آن را متوجه شوید.

رو به جلو (فوروارد): تعداد دفعاتی که مخاطبان شما برای دیدن استوری بعدی فوروارد می روند. این نشان می دهد استوری شما جذابیت کافی برای اینگیج کردن مخاطب را نداشته است. در صورتی که استوری شما ویدیو می باشد ممکن است بدلیل طولانی بودن نیز باشد. استوری هایی را که تعداد فوروارد بیشتری داشته‌اند را برای شناسایی تم های آن ها مانند طول و محتوا بررسی کنید.

پاسخ (ریپلای): تعداد دفعاتی که مخاطبان شما به استوری شما پاسخ می دهند. پاسخ ها می توانند منابع ارزشمند باشند. کاربرهایی که به استوری‌های شما پاسخ می دهند، احتمالا برند شما را پسندیده و این بازخوردی عالی است برای به اشتراک گذاشتن. پاسخ ها گفتگو را بین شما و دنبال کننده در دایرکت مسیج شروع می کنند، بنابراین فرصت خوبی می باشد که با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید.

خروج: تعداد دفعاتی که یک کاربر از استوری شما خارج شده و به صفحه قبلی باز می گردد. خروج به این معنی است که کاربر تصمیم دارد استوری شما را دنبال نکند. تعداد خروج هرچه کمتر باشد، بهتر است.

برگشت و ثبت سفارش